Nasze akcje PDF Drukuj Email
Wpisany przez Wioletta Wierzbicka   
wtorek, 29 marca 2011 15:38

GÓRA GROSZA 2017

Pod koniec każdego roku kalendarzowego w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju odbywa się  wielka zbiórka monet-  Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie i przedszkolaki  nie zawiodły i w naszej szkole, każdy przyniósł  tyle, ile mógł – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

O dużym zaangażowaniu świadczy rekordowa suma, jaką zebraliśmy. Jest to aż 240 zł 25 gr. Niemały wkład w naszą    Górę Grosza mieli wolontariusze WOŚP z Gimnazjum w Ostrówku z Jakubem Ligęzą na czele, którzy podarowali naszej szkole pokaźną „ górkę grosza ”. Były to monety wrzucane do ich skarbonek podczas zbiórki WOŚP.  Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Uczniom, rodzicom, nauczycielom i ks. Proboszczowi dziękujemy za każdy grosz, który trafił do naszej Góry Grosza’ 2017.  Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji za rok!

Szczególne podziękowania dla uczniów klasy VII, którzy poświęcili swój wolny czas w ferie i przyszli do szkoły, aby zliczyć monety. Byli to: Kinga Misiarz, Nikodem Łukasiewicz, Bartłomiej Grzeszczak,  Cezary Gawryluk i Dawid Rybak.

Małgorzata Banasik- szkolny koordynator akcji

 


GÓRA GROSZA 2016

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się w ogólnopolską XVII akcję pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej - "Góra Grosza". Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Większość klas wykazała się ogromnym sercem. W tej edycji akcji zebraliśmy górę grosza  na sumę 280,09 zł. Liczyły następujące osoby: Aleksandra Dzięcioł, Kinga Misiarz, Natalia Janczara, Stanisława Kazubek, Joanna Marzęta, Martyna Zabielska i Zuzanna Polak.

 

 


 

Zbieraj plastikowe korki - pomagaj chorym!

Klasa IV zainicjowała akcję zbierania plastikowych korków, zorganizowała nawet happening i przygotowała miejsce. Uczniowie pod kierunkiem i z pomocą wychowawczyni pani Wioletty Wierzbickiej nawiązali kontakt z koordynatorem powiatowym panią Anną Kolodyńską z Lubartowskiej Wspólnoty. Pomysłodawcą był Paweł Żelazek.

Zachęcamy uczniów oraz wszystkich mieszkańców Leszkowic do przyłączenia się - "Taki korek nie znaczy nic, ale ich setki, tysiące i miliony nie tylko przyczynią sie do czystości w naszym środowisku, ale pomogą zakupić niezbędny, nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny dla niepełnosprawnych!"


Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 17:14